Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowym rozwiązaniom możemy nabyć coraz lepsze towary adresowane naszej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki ulepszonej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nienaganny wygląd przez długie lata. Innowacyjne baterie umywalkowe są wyposażone w niezwykle wygodny system montażu, jaki umożliwia na szybką instalację w toalecie. Doskonałej jakości bateria winna posiadać jednocześnie specjalnie opracowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno siłę strumienia wody (w ustawieniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Szczególnie higienicznym a także niezawodnym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem lub na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dosyć drogie, wykorzystywane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach i restauracjach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, które możemy nabyć razem z baterią. Niektóre są tak ważne, iż uznajemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najpopularniejsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, że produkty te są niesłychanie proste, niejednokrotnie słabszej jakości a także mogą przeżyć znacznie krócej niż towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne narzędzie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanka wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Myślę, że warto poznać kilka ważnych czynników, aby zakupić produkt dobry i niezawodny tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana łazienka.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, podnosi oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Również w pewnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w postaci biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje również głowice czy przyciski. Należałoby również upewnić się, gdzie poszczególny produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – podmieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że solidni producenci na swoje produkty dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne rozmaite kolory – od typowego chromu czy złota, przez eleganckie – czerń lub biel, aż po egzotyczne – czerwone, niebieskie, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tu być tylko i wyłącznie budżet, który planujemy wyłożyć na baterie.