Wykonując kompletny remont kuchni warto pokusić się również o wymianę baterii zlewozmywakowej. Pamiętaj, istotne jest, by aranżacja była spójna oraz przede wszystkim praktyczna.
Dobierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana warstwa baterii zabezpiecza ją przed nieestetycznymi odciskami palców. Kolejnym walorem jest łatwość mycia. Nie znaczy to jednak, iż jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe zawory z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis wymaganiom konsumentów, oferują baterie, jakich design znakomicie pasuje nawet do nowoczesnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się idealnie do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje montuje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą a także zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie stosowane, ale obecnie jest wypierane przez baterie stojące.

Bateria kuchenna winna być przede wszystkim funkcjonalna oraz przystosowana do własnych potrzeb. Zwróćmy szczególną uwagę na wariant zlewu, gdyż to właśnie z nim bateria powinna tworzyć jednolitą całość.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także praktyczne. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która natlenia wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka oraz niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, które należy bardzo dobrze rozważyć. Należy tak dobrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej praktyczny system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, aby miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka pomimo dość niewielkich wymiarów przyciąga wzrok również może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce a także po pewnym okresie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne włączenie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się także na dbałość o środowisko jak również finanse doskonałym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.