Biała elegancka łazienka i ciemny kaloryfer to idealne połączenie, które spełnia najmodniejsze zasady minimalizmu. Współczesne kaloryfery łazienkowe są nie tylko funkcjonalne, ale także eleganckie przez co jeszcze więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, że grzejniki są zbliżonej wielkości a także są zrobione z tego samego materiału to kaloryferem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki wyłącznie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, ponieważ często wentylacja jest tak zrobiona, że do łazienki napływa gorące powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą ogrzewanie łazienki a także osuszanie ręczników, także poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do toalety warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne mogą być wyposażone w ekran, jaki prócz funkcji dekoracyjnej, maskuje także podłączenia do centralnego, i dodatkowo wzmacnia przestrzeń wydzielającą ciepło. Sytuacja ta natomiast ulega zmianie w przypadku, gdy na kratkę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Standardowy kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (wykonanych albo ze stali bądź z aluminium), pomiędzy którymi instalowane są płaskie bądź zaokrąglone rury. Grzejnik natychmiast wytwarza ciepło i podgrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfortowe ciepło oraz pomaga utrzymać stałą temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Aranżacja toalety nie jest ani łatwym, ani tanim zadaniem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet jeśli powierzchnia toalety jest niewielka, lecz ze względu na położenie lub obecność okna niełatwo jest w niej podtrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego niepowtarzalny szaro – retro trend nada pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Możemy zdecydować się na taki wariant, który będzie funkcjonalny, a dodatkowo idealnie dostosowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest niesłychanie przydatny zwłaszcza jesienią a także wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domu czy zaczynamy stopniowo rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest czynnikiem funkcjonalnym oraz estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż warstwa chromowa utrudnia odprowadzanie ciepła około 20%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także spore okno w mieszkaniu wymaga również innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, podgrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą a także suchą posadzkę i utrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej toalecie. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką toalety a także działać bezawaryjnie przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to odpowiednie rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez cały rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do najtańszych.