Dom powinien być pomieszczeniem wyjątkowym, zatem warto zainwestować w funkcjonalne rozwiązania. Funkcje jakie niesie za sobą inteligentny dom to przede wszystkim nowoczesność a także mniejsze koszta obsługi całego budynku.
Dzięki funkcji przypisywania przycisków do grup elementów oświetlenia, sterowanie światłem w całym budynku jest wiele praktyczniejsze. Stawiając na apartament z całą automatyką będziesz mógł zarządzać żaluzjami, markizami, światłem, bramą garażową, bądź wjazdową nie ruszając się z miejsca. Korzyścią używania inteligentnego systemu jest możliwość dodania w dowolnej chwili kolejnego urządzenia. Dzięki indywidualnym ustawieniom, taki apartament dopasowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas a także pieniądze i monitorować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu bezpieczniej oraz wygodniej. Budząc się w środku nocy idziemy na korytarz. Nasz ruch rejestruje czujka ostrzegawcza, jednak system wie, iż początek ruchu przypadł wewnątrz domu i był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie i, że z powodu nocnej godziny, w domku jest ciemność oraz po to aby nas nie oszołomić włączy oświetlenie jedynie na 60% mocy. Po wyszukaniu przez czujkę ruchu w holu na dole, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, bowiem system jest zharmonizowany z aktualnym systemem dnia oraz wie, iż budzik jest ustawiony na konkretną godzinę. Wracając do sypialni gasimy całe światło jednym guzikiem, a system alarmowy po upływie paru minut wraca to trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje taki czy inny system, bowiem (nie licząc planu, który zawsze powinien kosztować kilka tysięcy złotych, choć kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne moduły, a więc i koszty składowe.

Automatyka domów w Polsce jeszcze ostatnio była skierowana do niewielkiego grona osób. Już dzisiaj inteligentne instalacje stają się nieodłącznym elementem naszego życia.
Jeśli nie chcesz inwestować w generalny remont balkonu i całkowitą wymianę płytek balkonowych, ich stan jest odpowiedni (są odpowiednio przyklejone, niepopękane, nie przepuszczają wody), a jedynie ich estetyka i niemodny już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle funkcjonalną i nie drogą wersję odnowienia podłogi na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów drewnianych. Ich koszt nie jest wysoki, a z montażem bez przeszkód poradzimy sobie własnoręcznie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą duże pole do popisu i możliwość wielokrotnej zmiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z powierzchni balkonu (nie są mrozoodporne) i przechować w domu do kolejnej wiosny. Kiedy podłoga na tarasie nie potrzebuje całkowitej przebudowy, a uszkodzone są jedynie poszczególne płytki, warto poddać naprawy tylko trefne egzemplarze. Jak to zrobić? Wystarczy precyzyjnie usunąć okalającą uszkodzony kafel fugę, wówczas za pomocą młotka i dłuta ostrożnie stłuc płytkę i wyjąć pokruszone kawałki. Po uprzątnięciu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na tarasach na jakich panuje półcień, temperatura jest bardziej równa, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej zachowuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często podlewać jak na balkonach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by radować się słoneczną pogodą przez pełen rok. Nawet, jeżeli Twój balkon jest zadaszony, musisz się przygotować na deszcz. Zatem niezwykle ważne jest, aby swój balkon aranżować dobrym produktami wysokiej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę nasłonecznienie. Istotne jest także, czy jest tam wietrznie, czy też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak wciąż będzie on duży. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów kwitnących tylko na żółto, biało lub purpurowo, albo do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz też niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, które uprawiasz w domku. Projektów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje balkonu powinno się dobrze przemyśleć.