Osoby posiadające niewielką łazienkę w większości są skazane na brodzik z kabiną prysznicową. Nie mniej jednak wysokiej jakości brodzik z kabina nie odstępują funkcjonalnością typowej wannie!
Istotne jest też, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto więc zastanowić się nad surowcem, z którego jest zrobiony. Najpopularniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego jednocześnie wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Własności akrylu umożliwiają też na zachowanie blasku a także trwałego koloru. Akryl posiada bardzo gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spadającej wody i posiada trwały kolor. Innym oryginalnym surowcem, z którego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesamowicie solidne oraz odporne na pęknięcia. Jest to materiał wynikający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania więc pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest ciepły w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, iż mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich poboczne zastosowanie to wanna dla dzieciaków. Można w nich też zrobić drobne pranie tradycyjne. Kolejnym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale także osobom starym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Bardzo powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Odpowiednio zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wnętrze łazienki, oraz dodatkowo gwarantuje największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Prysznic w łazience zazwyczaj wiąże się z koniecznością wykorzystania brodzika. Wybieramy go, kierując się potrzebami, gustem i możliwościami montażu. Zobacz ten wpis i dowiedz się więcej o praktycznych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość oraz prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl lub profesjonalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio powszechne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego stylu a także są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących nowoczesny design. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, ewentualną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, gdy pragniemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak kształt a także stylizacja zależy tylko od twojego gustu oraz dodatkowego urządzenia toalety.