Remontując własną łazienkę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej jakości, bowiem odświeżasz ją raz na naście lat. Moim zdaniem płytki to aspekt, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku i urody. Wybór tego gatunku płytek posiada również szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na podkreśleniu innowacyjnego wyglądu wnętrza albo kiedy posiadamy małą toaletę, którą planujemy wzrokowo powiększyć. Do pokrywania ścian i podłóg w łazience niesamowicie dobrze sprawdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, odporne na uderzenia, wycieranie i wszelkie porysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe częstokroć oczyszczane są silnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, aby dobierać płytki wytrzymałe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie wyłącznie funkcję praktyczną, to również forma ekspresji artystycznej, dająca fachmanom niemal nieograniczone pole do popisu w aranżowaniu łazienek. Piękna i oszczędna stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Charakterystyczny wzór oraz porowata faktura płytek przywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwolą Ci stworzyć jednolitą oraz bardzo praktyczną dekorację łazienki – wybierz wzory najlepiej trafiające w Twój gust! Dobry rezultat ozdobny daje wykorzystanie mozaiki w formie małych kwadratów, rombów, kamieni o stosunkowo kanciastych kształtach bądź kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a jednocześnie ciekawym trendem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drewno lub kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a dodatkowo prezentuje się naprawdę efektownie.

Decydując się na innowacyjne płytki ceramiczne do toalety nie sposób zapomnieć o oczekiwaniach. Należałoby przypomnieć, iż chodzi tu o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Ciężko sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście nowe trendy w ich zakresie utrzymują się raczej dłużej. Młodzi użytkownicy również muszą mieć ubikację dobraną do ich wieku lub wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego sprowadzać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to model dużych, współczesnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się koło sypialni albo są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu mamy duże pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, iż łazienki są pomieszczeniami o zwiększonej wilgotności powietrza. Posadzki kilkakrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki pochłaniające wilgoć mogą być atakowane przez grzyby a także pleśń, a ich trwałość będzie zdecydowanie mniejsza. Dlatego zaleca się kupno produktów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Toaleta jest miejscem, w którym niezwykle kluczowe będzie utrzymanie higieny i czystości, zatem też płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Należałoby jednak mieć na uwadze fakt, że pod wpływem wilgotności może trochę zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w rezultacie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie i pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się także np. ogrzewanie podłogowe.