Brama garażowa to produkt, którego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram kluczowa jest jej jakość wykonania, zatem wybierając bramę trzeba wziąć pod uwagę parę elementów.
Dopasowując bramkę warto zwrócić uwagę na część rozwiązań mających na celu bezpieczeństwo. Napędy wykorzystywane w projektach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, które zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą stanowić fotokomórki, jakie także mają na celu zablokowanie skrzydła, gdy rozpoznają przeszkodę. Z kolei największą równowagę optyczną możemy uzyskać tworząc nić kolorystycznego współdziałania miedzy bramą i elewacją domu. To dwa aspekty niesłychanie ściśle ze sobą połączone – brama może obejmować nawet do 25 procent frontowej fasady domku. Z tego powodu odcień bramy garażu oraz fasady powinien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej zwiększa komfort korzystania. Jeżeli pozwoli na to przestrzeń, można użyć drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny kształt, kolor i wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, stanowiące nieodłączną część bramy. Bramki uchylne posiadają niesłychanie atrakcyjne parametry praktyczne i funkcjonalne, przy równoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Doskonałej klasy komponenty oraz stabilna konstrukcja powodują, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy segmentowe to indywidualność i automatyka w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, gwarantujące luksus oraz wygodę oraz wysoką izolację cieplną. Walorem bramy segmentowej jest również możliwość wkomponowania jej właściwie w każdy typ wnęki garażowej.

Osoby które decydują się na bramkę skrzydłową często podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie oraz montażu, a po drugie czasami niesłychanie doskonale może dopasować się w architekturę domu – zwłaszcza w domach o konstrukcji z drewna.
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowatorskiemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia zaoszczędzić miejsce wewnątrz garażu, ale również sprawia, że brama porusza się cichutko, a jej montaż jest szybki a także bezproblemowy niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramy w przypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt czy wygodną klamkę, jakie pozwolą bez wysiłku otwierać i zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka praktycznie jest nieskończona. Bramy garażowe to najtańsza metoda na wygodne i wytrzymałe zamknięcie naszego garażu, niezależnie od tego czy jest stosowana na naszej posesji lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie uchylane drzwi do góry umożliwiają na swobodny dostęp do garażu jak również na bezkolizyjny i łatwy wyjazd auta. Jednocześnie można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój samochód bez konieczności wysiadania z niego. Mimo wielu zalet bramka uchylna nie wytrzymuje częstokroć porównania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi czy segmentowymi. Dla klientów ceniących komfort bramy mogą być zaopatrzone w pilotowany radiowo napęd, który łączy ogromną moc z ładnym wyglądem. Długotrwałe użytkowanie bramy gwarantuje zastosowanie doskonałej jakości aluminium – materiału odpornego na korozję. W tym zakresie ważne jest także położenie garażu względem ulicy, jak i budowa garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.