Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w drogim ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane albo ryflowane, jakie minimalizuje niebezpieczeństwo poślizgnięcia się a także upadku.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli nogami oraz wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, natomiast są one sprzedawane osobno do konkretnego typu wanny. Bardzo ważne jest, by montaż wanny był rzetelny a także kompatybilny z wymaganiami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest prosty a także szybki montaż, jaki można zrealizować własnoręcznie. Co istotne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych formatach a także wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych modeli wanien danego producenta. Nie musimy się zatem martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe charakteryzujące się równą długością boków. Tu również front wanny może być o naturalnych liniach bądź w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są zwykle używane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie naszego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie konsumentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi przeciętnie 65 dB. Aby masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma również wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 6 osób.

Dobrze dopasowane urządzenia sanitarne a także światło łazienki zapewniają spektakularny efekt na wiele lat. Dlatego dobierając wannę do naszej łazienki lub też inne urządzenia nie wolno kierować się wyłącznie ceną, ale również użytecznością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim solidność i łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego użytkowania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl albo dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o małej wysokości, tzw. niewysokie, wystające zaledwie parę cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego wyglądu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko i nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Niskie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Należałoby natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne rozmiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, natomiast układ a także stylizacja zależy tylko od twojego stylu i pozostałego wyposażenia łazienki.