Zlew granitowy to najwyższa półka w temacie zlewozmywaków, ale i najdroższa. Jakie alternatywy mają osoby z skromniejszym budżetem – sprawdź, jakie możliwość przygotowaliśmy.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są wykonane. W tej branży rozwija się zakres materiałowy, technicy i konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest materiałem niezwykle trwałym. Zachętą dla wielu Gospodyń może być też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności rozdzielamy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują szerokie gremium odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne jedzenie, po jakim zostają całe hałdy naczyń do posprzątania oraz uporządkowania. Te zlewy są bardzo pojemne oraz wygodne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Konsument ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlew można postawić np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o małych wymiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niesłychanie dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych sprzętów i elementów wyposażenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na wiele lat.

Nie jest tak łatwo wybrać dobry zlewozmywak kuchenny. Sklepy prezentują coraz ciekawsze formy mogące być się nie tylko funkcjonalnym elementem ułatwiającym nam codzienne funkcjonowanie, ale także prawdziwą dekoracją.
Luksusowy projekt oraz nowoczesny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są wykonane i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest łączony, żeby zachować hermetyczność i zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu oraz mają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady i korzyści. Właściwością zlewozmywaków granitowych jest ich efektowniejszy design oraz wyższa wytrzymałość na zarysowania, jednak kompozytowych – duża elastyczność, która sprawia, że są wyjątkowo odporne na pęknięcia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się zatem dobór tych produktów, które narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata powinny nie tylko wykonywać swą funkcję, ale też pozostawać atrakcyjne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni i nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, instalowane w z boku lub korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak dużo modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby szukające nietypowych, designerskich zlewów do swojej kuchni.