Naczynia przeponowe REFLEX

Przedsiębiorstwo Reflex to firma nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie instalacji grzewczych, chłodniczych i solarnych. Firma ta oferuje szeroki asortyment innowacyjnych produktów oraz kompleksową opiekę serwisową. Reflex to producent miedzy innymi ciśnieniowych naczyń przeponowych do instalacji grzewczych, chłodniczych i solarnych oraz naczyń wzbiorczych z membraną do instalacji ciepłej wody użytkowej. Główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech. Natomiast produkcja umiejscowiona jest w Niemczech, Polsce, Turcji, Chinach oraz USA.

Polecane naczynia przeponowe Reflex

W swojej ofercie przedsiębiorstwo Reflex posiada układy stabilizacji ciśnienia kompresorowe i pompowe, układy do uzupełniania wody, zasobniki buforowe i pojemnościowe podgrzewacze wody, separatory do odpowietrzania i odgazowania instalacji. Każda instalacja grzewcza powinna być wyposażona w naczynie zbiorcze. Naczynie przeponowe wydaje się często mało znaczącym elementem, jednak między innymi dzięki niemu domowe ogrzewanie może prawidłowo funkcjonować.

Naczynia przeponowe mają za zadanie wyrównywać wahania ciśnienia występujące przy zmianach temperatury oraz utrzymywać ciśnienie na dopuszczalnym poziomie.  Ich główną funkcją jest to, że odpowiadają za ochronę instalacji grzewczych systemu zamkniętego przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.  Najczęściej stosowanymi naczyniami są naczynia Reflex N oraz Reflex G.

ogrzewanie

Reflex N i Reflex G

Pierwsze z wymienionych naczyń przeponowych należy do małych naczyń przeponowych. Posiada półmembranę znajdującą się wewnątrz naczynia, która po wielokrotnych testach i obciążeniach okazała się być odporna na ścieranie, co jest jej dużym atutem, gdyż gwarantuje prawidłową prace przez wiele lat. To samo zadanie w naczyniach dużych spełnia membrana wymienna stosowana w naczyniu Reflex G. Kolejnym naczyniem wartym uwagi jest ciśnieniowe naczynia przeponowe Reflex S. Jest naczyniem specjalnie skonstruowanym do instalacji solarnych. Może pracować z czynnikiem o dużej zawartości środka przeciw zamarzaniu – do 50% oraz jest przystosowane do ciśnienia do 10 bar. Nadaje się również do instalacji grzewczych i chłodniczych. Innym ciśnieniowym naczyniem przeponowym jest Reflex C.  Jest to płaskie, okrągłe naczynie z uchwytem mocującym do powieszenia na ścianie, które umożliwia szybki montaż i pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Naczynie posiada membranę workową, która wykonana jest z butylu. Mimo dużej powierzchni gaz nie przenika do przestrzeni wodnej, a ciśnienie wstępne jest stabilne.

Wszystkie naczynia przeponowe od firmy Reflex są idealnym rozwiązaniem w każdej instalacji. Gwarantują one przede wszystkim wysoki komfort pracy oraz bezpieczeństwo przed wystąpieniem niepożądanej awarii instalacji.

2 thoughts on “Naczynia przeponowe REFLEX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =